تبلیغات
ویکی - سیب زمینی فقط یک ماده غذایی معمولی نیست

سیب زمینی فقط یک ماده غذایی معمولی نیست

سیب زمینی فقط یک ماده غذایی معمولی نیست

سیب زمینی

هموطن:محققان می گویند سیب زمینی فقط یک ماده غذایی معمولی نیست بلکه یک غذای بسیار سالم است که دیر زمانی است به علت عدم اطلاع کافی ، ارزش آن ناشناخته مانده است.
در واقع همین سیب زمینی ارزان قیمت می تواند کیفیت یک غذای کامل را داشته باشد.
وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرده غذایی متشکل از شیر و سیب زمینی تقریبا همه عناصر غذایی ضروری برای حفظ سلامت بدن انسان را در بر دارد. علیرغم اینکه سیب زمینی 99.9 درصد بدون چربی است ، یکی از اقلام غذایی اصلی در بسیاری از کشورهای جهان است.


سیب زمینی را می توان به راحتی بعنوان بخشی از برنامه غذایی در نظر گرفت این ما هستیم که با افزودن کره و خامه آن را مضر می کنیم در حالی که اگر درست مصرف شود بسیار مفید است.
شاید بنظر برسد این ماده جزء رژِیم گیاه خواری است اما در واقع در تهیه انواع غذاها کاربرد دارد.
سیب زمینی حاوی 15 گرم کربوهیدرات در هر انس است و این سه برابر میزان کربوهیدارت موجود در سبزی های دارای برگ سبز مانند اسفناج و انواع کلم مانند بروکلی است.
اما نکته مهم در مورد سیب زمینی طبخ درست و استفاده مناسب از آن است به طوری که نوع سرخ شده آن در روغن به افزایش چاقی دور شکم منجر می شود.
همچنین خوردن سیب زمینی سرخ کرده به جای نوع سالم آن دریافت کالری را افزایش می دهد بنابراین سیب زمینی را به صورت پخته ، جوشیده یا کبابی مصرف کنید.
در این مورد هم مانند سایر مواد غذایی افزودن چربی ، از کیفیت سالم غذا می کاهدتمامی حقوق این وب سایت متعلق به ویکی است. || طراح قالب mihanblog.com