تبلیغات
ویکی - فواید سیر و پیاز در بهبود حساسیت

فواید سیر و پیاز در بهبود حساسیت

فواید سیر و پیاز در بهبود حساسیتزنجبیل، پیاز، سیر، فلفل سیاه و قرمز در پیشگیری از بروز حساسیت موثر است.
این موادغذایی سبب ترشح آنتی بادی 'ایمونوگلوبولین ? 'A?در دستگاه گوارش شده و این آنتی بادی با احاطه مواد غذایی حساسیت زا سبب جلوگیری از بروز واکنش های حساسیت در فرد می شود.

وی اظهار داشت: میوه های تازه، مرکبات، سبزیجات تازه، آجیل خام، گوشت کم چرب، ماست کم چرب، حبوبات، برنج سبوس دار، ذرت، گندم، آب هویج، چغندر، کروس و خیار نیز، در پیشگیری از بروز حساسیت موثر است.

وی افزود: آنتی بادی هایی به نام ' ایمونوگلوبولین ? ' E?برای مقابله با عوامل خارجی که سیستم ایمنی به اشتباه آن را مضر تشخیص داده، ماده ای به نام 'هیستامین' را در اطراف سلول های بدن آزاد می کند، به این حالت حساسیت گفته می شود.

خارش بینی، گلو، التهابات پوستی، تهوع، استفراغ، اسهال، تب بالا، کهیر، تنگی نفس، فشار خون، ضعف غیر طبیعی، بیش فعالی و یبوست از مهم ترین واکنش های حساسیتی یا آلرژیک می باشد.

این مشاور تغذیه افزود: اگر واکنش حساسیتی به شکل شدید بروز کند به آن شوک ' آنافیلاکتیک ' می گویند که این حالت ممکن است سبب التهاب بافت اطراف حنجره و انسداد راه تنفس در فرد شود، البته در صورت عدم درمان به موقع امکان مرگ نیز وجود دارد.

وی اظهار داشت: مواد ایجادکننده حساسیت یا آلرژن به اشکال مختلف و از راه های متفاوت همچون گرد و خاک از راه دستگاه تنفس، غذاها از راه دستگاه گوارش، داروهای مختلف از راه تزریق و مواد آرایشی از راه پوست می تواند وارد بدن شود.

به عوامل موثر در بروز حساسیت اشاره کرد و افزود: ژنتیک، استرس های شدید و ناگهانی و یکسری مواد غذایی حساسیت زا همچون شیر گاو، تخم مرغ، گندم و صدف های خوراکی در بروز حساسیت در فرد موثر است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین، مبتلایان به حساسیت باید از مصرف بیش از حد پروتیئن در رژیم غذایی خود پرهیز کنند چرا که با تحریک بیشتر سیستم ایمنی علائم حساسیت را افزایش می دهد.

وی، با اشاره به راه های درمان و پیشگیری از بروز حساسیت در فرد، گفت:
تغییر مواد غذایی در عادات غذایی به صورت دوره ای، استفاده از داروهای 'آنتی هیستامین' و مصرف ویتامین ? C?به دلیل جلوگیری از ترشح هیستامین توسط گلبول های سفید،در درمان و پیشگیری از بروز حساسیت در فرد نقش موثری دارد.تمامی حقوق این وب سایت متعلق به ویکی است. || طراح قالب mihanblog.com